6. klass õppis inglise keeles sektordiagramme tegema ja kirjeldama. Avatud tund

Goolge Drive’is on väga palju erinevaid tööriistu. Üheks neist on näiteks diagrammide tegemine. Kuna 6. klassil oli inglise keeles teemaks, kuidas kirjeldada sektordiagramme, sobis selle õppimiseks Google Drive väga hästi.

Ülesandeks oli õppida, kuidas Goolge Drive’is dokumenti diagramm lisada ja kuidas seda muuta ning siis seda kirjeldada. Link näite jaoks oli jagatud kõigiga Google Classroom’is.

Selleks, et alustada sektordiagrammi tegemist, peab avama uue Google Docs’i lehe. Menüüst tuleb üles otsida Insert (Sisesta) ja siis Chart. Valida saab erinevaid diagramme. Meie ülesanne oli valida sektordiagramm.

Pie chart

Siis tekib diagramm, mille numbrid on automaatselt tekitatud. Neid saab muidugi muuta. Vajutades pildi peale tekib pildil paremasse nurka kaks ikooni. Vajutades linnukese peale saab avada Google Sheet’i, kus neid numbreid muuta saab.

pie chart 2

Järgmiseks avaneb uus aken:

Captur3

Siin saab muuta numbeid ja pealkirju (Team 1). Lisaks saab muuta sektordiagrammis kirjastiili ja suurust ning lisada pildile pealkiri. Seda saab teha, kui teha pilt aktiivseks (vajuta pildi peale) ning paremasse nurka tekib kolm punkti. Sealt valida Edit.

Capture 4

Selleks, et muudatused ka Google Docs’is kajastuksid, peab Google Docs’is sektordiagrammi väskendama.

Capture.PNG5

Lõppuks saime sellise sekordiagrammi.

Capture 6

Õpilased said ise valida, mis teemal nad sektordiagrammi tegid. Mõned näited õpilaste õpiblogides. Õpilased olid selle teema matemaatikas juba läbi võtnud. Kordamine tuleb aga alati kasuks.

Tegemist oli ka avatud tunniga – iga õpetaja võis tulla tundi ja koos õpilastega seda teemat õppida. Nii mõnigi kasutad seda võimalust.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s