FLL Lõuna-Eesti eelvoor – TEHTUD!

Pühapäeval, 21. jaanuaril, osales meie 4.-5. klassi robootikaringi tiim “The Fourth-Fifth Team” esmakordselt First Lego League robootikavõistluse Lõuna-Eesti eelvoorus. Osales 10 tiimiliiget: Naomi, Kärt, Käthriin, Robin, Carl Kasper, Andra, Signete, Märt ja Raino. Kaasa elasid ja toetasid kaks tiimifänni Artur ja Roman.

Selle aasta teema oli “Hüdrodünaamika”. Ettevalmistused algasid juba oktoobri lõpus võistlusväljaku ja missioonimudelite ehitamisega. Programmeerimist uuriti ja katsetati enamasti iseseisvalt, sest robootika.ee lehel olid kõik juhendid ja õppematerjalid kenasti olemas.  Palju oli avastamisrõõmu. Oma kogemusi varasemalt võistluselt käisid hooaja esimesel kokkusaamisel jagamas 6. klassi noormehed Ott Artur, Christofer ja Kiur.  Palju õpiti üksteiselt, kuid tõeline meeskonnatunne tekkis vahetult enne võistlust, kui saadi kokku projekti ja põhiväärtuste ettevalmistamiseks.

Võistluspäev oli pingeline. Läbida tuli 3 robotimänguvooru. Robootikamängu lauast tõid mängupunktid Carl Kasper ja Robin. Kahel korral astusid võistlustulle Kärt ja Naomi. Robotimängu tulemustega ei olnud me rahul, sest  võistlusnärvi või mängureeglite vähese tundmise tõttu kogusime kokku ainult 10 punkti. Kuid salvestati edaspidiseks hulgaliselt kogemusi ja ideid robotite ehitamiseks ja programmi strateegiliseks planeerimiseks. Hästi läksid aga projekti esitlemise ja meeskonnatöö voorud. Kiita saime suurepärase meeskonnatöö, põhiväärtuste tundmise ja kokkukuuluvuse eest.

This slideshow requires JavaScript.

Ja kõige väärtuslikum oli kogemus, mis nii ettevalmistuselt kui ka otse võistluselt saadi. Meeskonnaliikmetel motivatsioon tõusis, sest juba enne võistluspäeva lõppu tõusis arutelu uue tiiminime osas.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s